Voor wie is het?
Zijn er belangrijke thema’s binnen jouw organisatie die je wilt bespreken met alle betrokkenen? En wil je tegelijkertijd aan teambuilding doen? Onze aanpak helpt daarbij en zorgt voor de ideale start om samen het gesprek aan te gaan.
Wat houdt het in?
Bij teamontwikkeling via de dilemmamethode gaat het over anders kijken naar werkgerelateerde vraagstukken. Groepen van 6 tot 15 deelnemers krijgen verschillende prikkelende dilemma’s voorgelegd via getekende situaties: extra salaris of lagere werkdruk? Prestatiebeloning of een opleiding? Verbreding van de doelgroep waarvoor je werkt of de beste in de sector zijn?
Met deze en andere dilemma’s onderzoeken we hoe medewerkers in jouw organisatie over bepaalde thema’s denken. Je leert hoe je anders naar vraagstukken kunt kijken en hoe je overeenstemming bereikt over beslissingen op individueel en organisatieniveau.
Deze aanpak is niet alleen toepasbaar binnen organisaties, maar bijvoorbeeld ook binnen (bestaande) netwerken en samenwerkingsverbanden.
Hoe werkt het?
Teamontwikkeling via de dilemmamethode verloopt volgens de volgende opzet:
- In een intakegesprek leggen we je wensen vast en bepalen we de uitgangspunten en thema’s. Iedere aanpak is maatwerk!
- Op basis van het intakegesprek doen we een concreet voorstel voor de bijeenkomst en getekende dilemma’s.
- In een sessie van circa drie uur bespreken we de dilemma’s met de deelnemers.
- De sessie wordt uitgewerkt in een verslag en visuele samenvatting.
- In een afrondend gesprek bespreken we gezamenlijk de opbrengsten en eventuele vervolgstappen.
Wat levert het op?
Met deze aanpak krijgen teamleden inzicht in de denkbeelden en motivatie van collega’s en begrip voor elkaars standpunten. Het levert een gezamenlijk besluit op waar draagvlak voor is. Teamontwikkeling via de dilemmamethode leidt tot betere onderlinge verhoudingen in het team.
Hoeveel kost het?
De kosten voor teamontwikkeling via de dilemmamethode bedragen € 2995 voor een team van 6 tot 15 personen . Daarbij is inbegrepen:
- Intake met de opdrachtgever
- 6 dilemma’s en 12 tekeningen
- Sessie van drie uur
- Verslag en afrondende visual
- Afsluitend gesprek met de opdrachtgever
We brengen graag een offerte uit voor sessies met andere specificaties. De tarieven zijn exclusief btw en eventuele reis- en verblijfkosten. Vraag meer informatie aan onderaan deze pagina.