Onderwijsministers presenteren nieuwe plannen om lerarentekort tegen te gaan
Onderwijsministers Wiersma (primair en voortgezet onderwijs) en Dijkgraaf (OCW) presenteren in de kamerbrief Lerarenbeleid 2022 hun plannen om het lerarentekort… Meer
Nieuws
Tijdens de Big Improvement Day (BID) komt de top van de Nederlandse overheid en het bedrijfsleven samen voor de meest positieve dag van het jaar. Patrick Banis, directeur arbeidsmarkt bij het CAOP, is een van de sprekers tijdens het evenement. De organisatie van BID sprak hem over de tekorten op de arbeidsmarkt en zijn visie om verandering te realiseren.
Volgens Banis is de meest efficiënte oplossing voor de tekorten op de arbeidsmarkt het ontbinden van de verkokering. ‘In dit geval de verdeling van de beroepsbevolking in hun specifieke vakgebieden. Nederlandse werknemers moeten kunnen werken hoe zij willen en in het werkveld dat hen betekenis geeft. Echter bemoeilijken verschillende aspecten voor hen een eventuele overstap.’
Veel werkenden houden vast aan de zekerheid van hun huidige baan en inkomen, ook als ze daar geen voldoening meer uithalen, merkt Banis op. Volgens Banis is het daarom belangrijk om het gesprek over werkgeluk en ambities te stimuleren.
Daarnaast is bij- en omscholing voor velen een drempel. Het kost tijd, geld en uit onderzoek blijkt dat een derde van de Nederlandse bevolking studeren niet leuk vindt. Ook is er sprake van verkeerde beeldvorming over bepaalde vakgebieden die gericht zijn op de praktijk en bijbehorende opleidingsniveaus. Volgens Banis moet de waardering voor vakmensen omhoog, ook omdat hier in de toekomst meer vraag naar gaat zijn.
Tijdens de Big Improvement day is het toekomstbeeld ontstaan dat werkgevers veel meer de werknemers gaan opzoeken. Dat kan betekenen dat het curriculum vitae, zoals we dat nu kennen, verdwijnt. Banis reageert hierop in een artikel in de Telegraaf: ‘Een cv is maar een terugblik, het gaat erom: waar kun je jezelf naartoe ontwikkelen?’ Lees het hele artikel op Telegraaf.nl.
De Big Improvement Day is de positieve tegenhanger van Prinsjesdag, waar wordt stilgestaan bij wat goed gaat en nog beter kan.
Patrick Banis, directeur Arbeidsmarkt bij het CAOP was een van de sprekers tijdens de Big Improvement Day (BID) op dinsdag 18 januari 2022. Ralph van Hessen interviewde hem over hoe het CAOP bijdraagt om de tekorten op de arbeidsmarkt aan te pakken.
CAOP gebruikt YouTube. Omdat je onze cookies niet toestaat kunnen we geen video’s vertonen. Je kunt natuurlijk alsnog cookies accepteren.
Onderwijsministers Wiersma (primair en voortgezet onderwijs) en Dijkgraaf (OCW) presenteren in de kamerbrief Lerarenbeleid 2022 hun plannen om het lerarentekort… Meer
De laatste jaren was het CAOP betrokken bij verschillende onderzoeken naar mogelijke blootstelling van personeel aan chroom-6. Dit speelde bij… Meer
Het nieuwe jaar is gestart en dus is het weer tijd voor goede voornemens. Voor veel mensen gaat dat over… Meer
Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben een akkoord bereikt over de richtlijn ‘loontransparantie’. De richtlijn moet er onder andere… Meer
Sociale veiligheid stond in 2022 hoog op de agenda van bestuurders en moet ook in de komende jaren prioriteit krijgen… Meer
In het OR/Magazine van december 2022 beantwoorden de experts medezeggenschap van het CAOP de volgende vraag: Wat mag er allemaal… Meer
Zeger van der Wal, hoogleraar aan de Ien Dales leerstoel van het CAOP en de Universiteit Leiden, stelt dat veel… Meer
Maar we gaan graag met je in gesprek. Neem contact op en wij koppelen je vrijblijvend aan één van onze experts.