CAOP vindt het belangrijk om bij te dragen aan het terugdringen van arbeidsmarkttekorten. Tekorten raken direct de kwaliteit en continuïteit van publieke dienstverlening. Zeker in het onderwijs. Door personeelstekorten staan het lesgeven en het werkplezier van leraren blijvend onder druk. CAOP ondersteunt arbeidsmarktfondsen, onderwijsinstellingen, sociale partners en overheden bij het maken van onderbouwd beleid en onafhankelijk onderzoek naar knelpunten en kansen.
Hogere uitstroom universitair geschoolde starters
Uit interviews met universitair geschoolde docenten, die na korte tijd alweer stopten, bleek dat een combinatie van factoren een rol speelt. Denk aan onvoldoende bekwaamheid in klassenmanagement. Andere aanleidingen die worden genoemd zijn onvoldoende voorbereiding op de lespraktijk, beperkte begeleiding op de werkvloer en aantrekkelijkere loopbaanmogelijkheden buiten het onderwijs.
Aanbevelingen voor behoud
Volgens het onderzoek valt er winst te behalen door de begeleiding van startende docenten beter af te stemmen op hun achtergrond en behoeften. Ook wordt aanbevolen om de lesreductie zoals afgesproken in de CAO VO daadwerkelijk toe te passen en te zorgen voor een transparante inschaling en ontwikkelperspectief dat aansluit bij de academische kwalificaties van deze groep.
Oproep aan lerarenopleidingen
Daarnaast is er een taak voor de universitaire lerarenopleidingen om startende docenten beter voor te bereiden op de klaspraktijk. Meer aandacht voor didactiek en klassenmanagement kan bijdragen aan een sterkere start en een groter gevoel van bekwaamheid.